Etusivu >> Hallinto >> Kunnanhallitus
Tulosta sivu

Kunnanhallitus

 

Kunnanhallituksen jäsenet v. 2017 - 2019 sekä valtuuston puheenjohtajat

 

 

Puheenjohtaja

Heikkilä Veli Erkki

Kovelinlehdontie 1

98920 Kelloselkä

veli-erkki.heikkila@salla.fi

 

 

Varajäsen

Selkälä Elsa

 

 

 

 

 

Varapuheenjohtaja            

Ainasto Lauri

Taittamalammentie 17

98600 Kursu

puh. 0400 816 233

lauri.ainasto@gmail.com

 

 

 

Varajäsen

Takkunen Sirkka

 

sirkka.takkunen@salla.fi

 

Jäsen

Hakkarainen Petri

 

 

 

 

Varajäsen

Aska Ari Antti

 

 

 

Jäsen

Isojärvi Kaisa

 

kaisa.isojarvi@salla.fi

 

 

Varajäsen

Saariniemi Olli

 

 

Jäsen

Kangas Sinikka

puh. 040 749 2357

sinikka.kangas@salla.fi

 

 

Varajäsen

Ämmälä Raija

 

Jäsen

Mattila Niina

 

niina.mattila@salla.fi

 

 

Varajäsen

Ollila Kari 

 

 

Jäsen

Moilanen Pekka

Naruskantie 247

98960 Naruska

puh. 040 702 1856

pekka.moilanen@karhutunturi.fi  

Varajäsen

Leskinen Marita

 

 

 

Jäsen

Onkamo Mika

 

 

Varajäsen

Kantola Ahti

 

Jäsen

Pennanen Tuula

puh. 040 709 8782

tuula.pennanen@salla.fi

 

Varajäsen

Jokela Elina

Rinnekuja 3

98900 Salla

puh. 0400 498 233

elina.jokela@salla.fi

 


© Sallan kunta Nettitaivas Oy